Корисна інформація

Применяются новые упражнения на экзамене для получения водительских прав

 

Лицо не допускается к сдаче экзаменов для получения (обмена) водительского удостоверения, если при проведении проверки представленных им документов было установлено, что оно было лишено права на управление ТС.

При наличии у такого лица водительского удостоверения должностные лица территориального сервисного центра МВД обязаны сообщить об этом в полицию. Полицейские изымают такое удостоверение и направляют (передают) его в ТСЦ МВД по месту жительства лица. Ранее это осуществляли должностные лица центра.

Изменения в Инструкцию о порядке приема экзаменов для получения права управления транспортными средствами и выдачи удостоверений водителя внесены приказом МВД от 26 апреля 2018 года № 345, который вступил в силу 5 июня 2018 года.

Также отдельно в экзаменационном листе определены Упражнения для определения подготовленности лица к управлению транспортным средством и ошибки, которые могут быть допущены.

Практический экзамен проводится в два этапа (на площадке для обучения и в условиях дорожного движения).

Так, на первом этапе практического экзамена выполняются, в частности, такие упражнения: подготовка к началу движения; остановка транспортного средства на подъеме / спуске; заезд во двор (гараж) с правой / левой стороны (ширина гаража – плюс один метр (до ширины автомобиля); маневрирование (змейка, восьмерка, габаритный круг); разворот в ограниченном пространстве с одноразовым включением задней передачи; парковки ТС у бордюра (параллельно) задним ходом (длина – 6 м, ширина – 2,5 м); движение по прямой.

На втором этапе экзамена, среди прочего, оценивается маневрирование, размещение ТС на проезжей части, проезд перекрестков, пешеходных переходов, остановок маршрутных ТС.

При этом указываются типичные ошибки (например, остановил работу двигателя при выполнении упражнения, внешние контуры ТС выступают за контрольные линии) и их количество за три попытки.

http://jurliga.ligazakon.ua/

Недосвідченим водіям вилучені «права» не повертатимуть!

11 квітня набрали чинності зміни до Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення

Кабмін постановою від 04.04.2018 р. №250 вніс зміну до п. 6 Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення, затвердженого постановою КМУ від 17.12.2008 р. №1086.

Згідно з новою редакцією абз. 4 п. 6 Порядку, тимчасово вилучене посвідчення повертається водієві у разі винесення судом постанови про позбавлення водія права керування транспортним засобом (крім осіб, які отримали посвідчення водія вперше) після закінчення визначеного строку позбавлення права керування транспортним засобом, проходження в установленому порядку позачергового медичного огляду щодо придатності до керування транспортним засобом та успішного складення в територіальному органі з надання сервісних послуг МВС теоретичного і практичного іспиту для отримання права на керування транспортним засобом відповідної категорії.

Зміна приводить Порядок у відповідність до нововведеного абз. 5 п. 20 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою КМУ від 08.05.1993 р. №340.

Тобто новачкам після вилучення «прав» доведеться заново проходити всю процедуру їх отримання.

__________________________________________________________________________________________

Ось і Ви вирішили вступити в популярний нині клуб автолюбителів. До чого ж готуватися? Що Вам належить дізнатися і на що звертати увагу в першу чергу на курсах водіння? Які моменти Ви зможете відпрацювати в автошколі? Що залежить тільки від Вас, а що від професіоналізму інструктора? На ці і інші питання можна отримати відповідь в цій статті.

Якщо Ви вже вибрали автошколу, що відповідає усім необхідним критеріям, і серйозно мають намір отримати права після закінчення курсів водіння, то Вам належить прослухати теоретичний курс і пройти практику на автомобілях з інструктором.

Курси водіння – теоретичні основи

Не варто думати, що головним питанням курсів водіння є уміння правильно повертати кермо і вчасно давити на педаль. Ні, освоєння теоретичного курсу так само дуже важливе, адже, особливо у великих містах, вам доведеться ділити дорогу з сотнями інших автомобілістів, і без знання правил і уміння правильно реагувати на дорожні ситуації вам ніяк не впоратися. А так само, хороше знання і розуміння цих основ є необхідною умовою для складання іспиту і отримання прав.

Теоретичний курс набагато ширший, ніж уявляє собі більшість тих, що поступають, і, звичайно ж, не обмежується заучуванням правил руху і дорожніх знаків. У спеціальних учбових аудиторіях, обладнаних плакатами, стендами, макетами Вам наочно пояснять облаштування автомобілів, їх функціонування в цілому і по детально, технічні характеристики і умови експлуатації. Навіть якщо ви плануєте ніколи не займатися ремонтом автомобіля, і він цікавить вас виключно як засіб пересування, радимо не пропускати цю інформацію повз вуха, це необхідний мінімум для того щоб мати можливість зорієнтуватися при несподіваних обставинах, ДТП і поломках. Так само на курсах водіння Вам належить упізнати основи безпеки дорожнього руху і надання першої медичної допомоги. На цьому етапі головною метою викладача є формування у “чайника” усвідомлених знань і умінь. При знайомстві з правилами дорожнього руху застосовується такий найважливіший елемент навчання як наочна демонстрація матеріалу, що вивчається. Розбираючи конкретні можливі ситуації на дорозі, перехрестях, переходах, в місті і на трасі Ви навчитеся правильно і швидко оцінювати положення і діяти. Такий спосіб подання учбового матеріалу сприяють глибокому розумінню і швидкому запам’ятовуванню вимог правил дорожнього руху.

Показником хороших курсів водіння є можливість користування так званими симуляторами – комп’ютерними програмами, використовуваними для вивчення правил дорожнього руху, що максимально відповідає програмі теоретичного іспиту в ДАІ. Елемент засвоєння матеріалу, що так само часто зустрічається, – розбір нестандартних ситуацій на дорогах у формі дискусії. Ці вправи допомагають майбутнім водіям зрозуміти дорожню ситуацію і відчути себе на жвавій вулиці серед інших учасників руху. Розібравшись з базовими правилами вже через декілька тижнів ви отримаєте можливість проходити практику з інструктором.

Курси водіння – практичне водіння на автодромі

Заняття з навчання водінню автомобіля підрозділяються на 2 частини – відробіток вправ на майданчику і водіння автомобіля по вулицях міста. Практичні уроки курсів водіння, як правило, інструктор по водінню розпочинає з відробітку азів. Під час зайняття на майданчик автошколи ставиться завдання до автоматизму відпрацювати основні елементи і прийоми водіння : упевнене чіпання з місця, освоєння габаритів автомобіля, початок руху, зупинка у тротуару, перемикання швидкості зі зниженою на підвищену, орієнтація по дзеркалах заднього виду і рух заднім ходом, паралельна парковка, змійка, в’їзд до бокс, розворот в обмежений простір і гірка. Поетапно освоюючи базові елементи водіння з інструктором, Ви не повинні зустріти особливих проблем, але потрібно пам’ятати, що ці елементи повинні виходити ідеально, для того щоб в складніших ситуаціях не наштовхнутися на більші неприємності.

Курси водіння – практичне водіння на вулицях міста

Коли Ви почнете почувати себе за кермом упевнено, почнеться наступний етап: водіння на вулицях міста. Автомобіль, яким управляє учень, обладнаний додатковими педалями для інструктора, але все таки будьте уважні і зосереджені, покладатися треба на себе спочатку. Рух в “помірному” місті призначений для подолання страху самостійного водіння і підвищення рівня водійської майстерності в міських умовах, реальних дорожніх ситуаціях. При їзді в місті відпрацьовуються динамічний розгін, техніка перемикання передач зі збереженням динаміки, гальмування, гальмування двигуном, коробкою передач, входження в поворот, рядність, проїзд різних перехресть, розворот в умовах міського руху, утримання дистанції і бічного інтервалу між автомобілями в щільному транспортному потоці, маневрування в потоці автотранспорт, дія перешкоджає “підстава на дорога”. В результаті на курсах водіння Ви отримаєте достатній досвід для того щоб користуватися столичними дорогами з усіма пробками, що додаються, парковками, автостоянками.

На завершення курсів водіння Вам необхідно утямити для себе причини втрати стійкості і керованості автомобіля, і які рефлекторні дії у відповідь на виникнення аварійних ситуацій треба приймати. Інструктор завжди підкаже Вам і роз’яснить незрозумілі моменти, не соромтеся до нього звертатися, якщо відчуваєте складнощі при виконанні якихось елементів або розумінні правил. Не забувайте, що курси водіння створені спеціально для Вас, Ви повинні отримати максимальний результат і тому не соромтеся звертатися за роз’ясненнями і допомогою.

Успіхів в навчанні!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *